محبت بی دريغ و بی توقع

مادر! کسی که محبت بی دريغ و بی توقع اش هميشه تو ذهنم هست و خواهد موند. عاشقی رو به حد بالای خودش بهم ياد داده و منم دارم فکر ميکنم که چطور ميشه برای آينده مثل او بود. آحه عشق واقعی رو وقتی مادر به بچش ياد می ده باز هم آدم رو ياد خدايی می اندازه که همين طور (محبت بی دريغ و بی توقع ) به همه مردم داره.

خدا همه بنده هاش رو انقدر دوس داره که حتی اگه انکارش کني. حتی وقتی بد ترين بی احترامی ها از بنده هاش سر ميزنه بازم لطف دريايی اش کسی رو دريغ نمی کنه.

من هميشه نظرم و فکرم اين بوده که ما هم می تونيم صفات خدا رو تو حداقل يه لحظه تجربه کنيم. درسته که شيطان و ارث تکبرش هميشه برای ما هست و وسوسه ها و وفای به عهدی که توی مهلت زندگی انسان روی زمين بهش مهلت داده شده تا ثابت کنه تکبر ميتونه پيروز باشه يا خاکی بودن(مثل انسان).

آره شيطونی که قسم خورده تا سر حرفش وايسه و انسان رو که اختيار برای انتخاب راه خدا و غير خدا داره رو گمراه کنه و ثابت کنه که دليل و توجيهی که برای سرباز زدن امر خدای تعالی برای خودش از سر غرور و تکبرش برای خودش بريده می تونه بپوشه.

ولی طفلکی شيطون نمی دونه که همون اول بهش گفتن تو رانده شدی و معلومه هنوزم داره تکبرش چشماشو کور ميکنه و نمی تونه بفهمه که تو که از اول رانده شدی. توی که از حرفی که خدا باهات بيان کرد فهميدی که اونی که تو رو آفريده داره بهت ميگه نکن.! من خوشم نميآد.

ولی ماها هم کارايی که خدا بهمون گفته نکنيد رو می کنيم. ولی توبه می کنيم و می دونيم داريم اشتباه می کنيم. يه ذره به راه اشتباهمون ادامه بديم ما هم از درگاه خدا رانده ميشيم و (ختم الله علی قلوبهم و علی سمعهم) برای ما رخ ميده و وقتی رانده شديم و خدا مهر سنگدلی رو به دلمون زد ديگه هيچی نمی شنويم و حقيقت ازمن دور ميشه و هيچ اميدی به برگشتنمون نيست.

همه وقتی از علاقه ميگن. ميگن بايد کنترلش کرد. اونها ميگن همه چی رو بايد کنترل کرد. من قبول دارم که بايد نگاه و حرف و رفتار و و کلا نفس رو کنترل کرد. اما علاقه به فرزند و همسر و پدر و مادر٬ کنترل نمی خواد. هميشه وقتی طرفت آدم نالايقی هست آره!(واسه حتی سلام کردن و محبت کردن و بگير برو بالاتر دريغش کن) ولی اونهايی که ميگن به همسر و فرزند و پدر و مادر و برادر و خواهر که نميشه درون خودت رو بازگو نکنی.ميگن ولی من همينجا بگم اصلا از انسانيت به دوره. شما قبول می کنيد که يکی بهتون علاقه مند باشه و

/ 1 نظر / 15 بازدید
roksana

afarin harfhay del be del ham mishineh.man kamelan ba nazar to movafegh hastam vally ensan jayez khatast va cheghadr khob mishod mitonestim ehsas khodemon ro be manay vaghey had aghal be kasany ke dosteshon darim kamelan neshon bedim va onharo hamisheh khoshhal negah darim ehsas vaghey yany az khod gozashtan ,sedaghat ,va sabr dar barabar hameh chiz...dar saliyal sal salamat va movafagh bashy sar boland va rastegar.